Aktuality a zajímavosti » V pátek 29. ledna 2010 proběhlo v Las Vegas “Grand Opening”

 

V pátek 29. ledna 2010 v pět hodin odpoledne Pacifického času proběhlo v Las Vegas “Grand Opening” – Slavnostní otevření komplexu “Planet Hollywood Towers Westgate”, první věže z komplexu budov, 52podlažní skleněné budovy v hodnotě šplhající k jedné miliardě amerických dolarů. Nový luxusní hotelový komplex, který je kombinací modelu vlastnictví tzv. timeshare* (‚frakční‘ vlastnictví nemovitosti) a tzv. kondominium (bytová jednotka v osobním vlastnictví), vyrostl jako projekt v joint venture mezi společností Planet Hollywood Hotels a privátně vlastněnou společností Westgate Resorts patřící Davidu A. Sieglovi a jeho rodinným příslušníkům. Slavnostního otevření komplexu v Las Vegas se společně s VIP hosty zúčastnil také architekt a hlavní designér projektu český rodák Michal Postránecký. Michal Postránecký, který v současné době žije a pracuje ve Spojených Státech, kam se natrvalo přestěhoval v roce 2001, byl v červnu 2005 osloven architektonickou kanceláří Morris Architects, aby se stal hlavním designérem pro tuto prestižní zakázku v Las Vegas, v Nevadě. Architektonický návrh, který Michal Postránecký vytvořil a ve spolupráci s týmem architektů ze studia Morris Architects pod vedením jednoho z ředitelů studia Geralda B. Koie, byl z důvodu globální finanční krize rozdělen do dvou hlavních fází výstavby.

Celý projekt bude mít ve své konečné podobě okolo 2500 rezidenčních jednotek navržených jako timeshare nebo kondominium. Většina obytných jednotek komplexu je zároveň využitelných jako hotelový pokoj. První fáze projektu má celkem 1201 obytných jednotek. Hotel / timeshare jednotky jsou umístěné od třetího patra budovy výše až do 46 patra. Další patra nad tímto 46. podlažím jsou vyplněna jednotkami od 400 metrů čtverečních až do 1,200 metrů čtverečních s luxusním výhledem na Las Vegas Bulvar / Strip a jsou určeny k prodeji do osobního vlastnictví (kondominium). Nejluxusnější kondominia jsou na straně orientované ke Stripu s balkonem, ze kterého je možný výhled více než 270 stupňů na Las Vegas od jihu až na Downtown Las Vegas na severu.

Pro více informací o Michalu Postráneckém, nebo v případě zájmu o fotografie PH Towers ke stažení navštivte: www.postranecky.com.

 

 

 

zdroj: ACCEDO